BIODER-Biocure Tüy Azaltıcı Serum

Merhaba arkadaşlar,

Tam iki buçuk aydır kullandığım bir üründen bahsedeceğim bugün sizlere.

Bundan yaklaşık yedi yıl önce, yüzümdeki tüyleri almaya kalktım gereksizce. Bu nedenle tüylerimin birazını saçma bir şekilde kalınlaştırdım. Hal böyle olunca, bu kez çareler aramaya başladım ve eczaneye danışarak bioderin serumunu aldım. Söz konusu serum aşağıdakiydi.

Bu serumu kısa bir süre kullanmama rağmen epey etkisini gördüm. Tüyleri hem geç çıkarıyor hem de inceltiyordu. Ancak, nedendir gerçekten hatırlamıyorum, kullanmayı bıraktım. Yıllarca yüzümdeki tüyleri -özellikle çene bölgemdekileri- ağda bandıyla aldım ve üzerine hiç bir ürün sürmedim. Bu nedenle, tüylerimi haftada bir almak zorunda kaldım. Çünkü, kıl-tüy meselelerinde biraz hassasım.

Sonra bu işten yorulup yaklaşık dört yıl önce, iğneli lazere başladım. Birkaç seans gittim. Yalnız benim cildim, işleme hiç uyum sağlamadı. Her seanstan sonra yapılan yerde kökler kıpkırmızı oluyor, ardından sivilce döküyordu. Üstelik sivilcelerin lekesi aylarca gitmiyordu. Bu nedenle, eski usule geri döndüm. Aradan yıllar geçti. Birkaç ay önce youtubeda Yağmur Vardar’ın bir videosuna denk geldim. Benim daha önce kullandığım ürünle tüylerinden tamamen kurtulduğunu söylüyordu. “Ya ben niye bıraktım ki bunu” diyerek ürünü tekrar trenyoldan satın aldım. Yıllar önceki halinde  küçük bir şişede pekmez kokulubir serum ve yanında yatıştırıcı kremle  satılan bioder tüy azaltıcı, bu kez farklı ve daha kullanışlı bir hale getirilmişti. Önceki halinde yüzünüze tüylerinizi aldıktan sonra yatışrıcı kremini ve pekmez rengi serumu üç gün boyunca sürüp mümkün mertebe onunla bekliyordunuz ki iyi etki etsin. Yapış yapış oluyordu ve biraz kahverengi duruyordu. Neyse ki değiştirmişlerdi.

Yeni aldığım ürün şuydu:

Ürün şöyle kullanılıyor: Tüylerinizi kökten ağda veya cımbızla aldıktan sonra (iple de alabilirsiniz ancak etkisi az olur), ürünün içinden çıkan birinci, ikinci ve üçüncü günlere özel serumları sürüyorsunuz. İlk gün için renksiz bir yağ çıkıyor kutudan. Sürdüğünüzde yüzünüz hemen emiyor ve dışarıdan biraz parlaklık belli oluyor sadece. İsterseniz üstüne makyaj yapabilirsiniz.

İkinci gün için pekmez renkli ve kokulu serum var. Ancak bu eski versiyonu gibi renk vermiyor. Sürdükten sonra çok hafif bb kremle rahatça kapatabilirsiniz.

Üçüncü gün için de beyaz renkli bir serum var. Bu da kesinlikle belli olmuyor, hatta biraz daha mat durdu bende.

Ben “Sesu”nun yüz için ağda bandını alıp, bununla yüzümün istediğim bölgelerini alıyorum. Baya iyi bir bant, kökten alıyor epey. Ardından serumu uyguluyorum. eğer dışarı çıkacaksam üstüne güneş kremi sürüyorum. Genellikle makyaj yapmayan biriyim zaten. Sadece ikinci günkü serum için belki.

Normalde ürünü kullanmadan önce haftada iki kere bıyıklarımı bir kere de çene bölgemdeki tüyleri alırdım. Ürünü iki buçuk aydır kullanıyorum. Daha ilk haftada tüyleri geç çıkardı. Bir sonrakinde daha geç ve daha geç bu şekilde hep ilerleme kaydettim. Tüylerimin hem sayısı hem igörüntüsü azaldı. On günde bir anca bıyıklarımı alıyorum, almasam da eskisi gibi belli olmuyor. Çenemdeki tüyler kalın ama zaten azdı, onlar da çok geç çıkıyor ve epey azaldı.

Daha fazla kullandıkça ürünle ilgili yorumlarımı yazacağım. İzlediğim videoda üç yılda tamamen bittiği yazılmıştı. Ben de epey kullanacağım. Çünkü kullanımı zor değil. Zaten yaptığımız bir kıl alma işlemi var, bunun üzerine birazcık parmağımıza alıp serum sürüyoruz o kadar. Fiyatı da uygun. Ben 50 küsüre almıştı. Şimdi 62 lira olmuş. Ama çok bereketli bir ürün. Hala yarısına bile inmedim şişenin.

Şiddetle tavsiye ederim.

Güzel kalın.

Bir cevap yazın