Çalışan Kadınlar için Haftalık Program

Merhaba hanımlar,

Eğer benim gibi çalışıyorsanız yahut ev işleriniz yoğunsa kendim için hazırlayıp buzdolabıma astığım ve harfiyen uyarak hayatımı kolaylaştırdığım “Haftalık Kişisel Bakım ve Ev Temizliği Listesi”ni sizinle paylaşmak istiyorum.

Hafta içleri erkenden işe gidip, akşam beş buçukta eve dönebiliyorum. Döndükten sonra ayaklarım tutmuyor artık. Keşke annem evde olsa da yemek hazırlasa diyorum bazen. Bir yıllık evliyim, hala ev işlerini düzene sokmaya çalışıyorum. Hem evde hem işte çok çalışmak zor geliyor. İşten gelip bir de üstüne yemek hazırlamak, hafta sonumu temizlikle geçirmek açıkçası haksızlık gibi geliyor kendime. Eşim boş kaldığında yardımcı oluyor elbet. Ancak o da çok çalışıyor. Zaten ona iş emanet etmek hiç işime gelmiyor, doğru düzgün yapamıyor tabii.

Bu yüzden ben de kendim için bir kaç haftadır, haftalık program yapıyorum. İşimi epey kolaylaştırınca sizinle de paylaşmak istedim.

haftalıkprogram

Ben işlerimi programda göreceğiniz gibi bölüştürdüm. En ufak işimi bile artık programla yapıyor, vücudumu ve zihnimi dinlendirmeye gayret ediyorum. Planlı olunca kendimi fazla yormamış oluyorum. Orada yazan işlerin hepsini kendim yapıyorum. Evde manikür, cilt bakımı yapmayı biliyorum. Tüm malzemelerim var, mesela cilt bakımı için buhar makine gibi:)

Bunun dışında yeni bilgiler öğrenmeye çalışıyorum. Bu sebeple yeni bir eğitim setine başladım web tasarımla ilgili.

Size de yaptığımı tavsiye ediyorum. Hatta buna bir de haftalık yemek listesi ekleyerek bir hafta ne yapacağınızı düşünmeyebilirsiniz.

Ayrıca tabloda bahsettiğim yogayı şu videodan yapıyorum,

Bu videoyu kan akışını hızlandırdığı ve varisime iyi geldiği için yapıyorum. Yoga with Adrienne kanalını tavsiye ederim.

Fitness ise şu video.

Bu videonun tamamını ben yapamıyorum. Çok uzun ve baya yoruyor. Yorulduğumda ara verip devam ediyorum genellikle.

Bir cevap yazın