Delta Pilates Lastiği

Merhaba arkadaşlar,

Yıllardır çeşitli videolarla ve spor salonuna giderek çok çok düzenli olmasa da haftada en az bir olmak kaydıyla pilates yapmaktayım. Geçtiğimiz yıl ara vermiştim. Uzun süre yapınca insan bazen salayım diyor. Bu ay tekrar başlamaya karar geldim.

Ekipmanlarımın hepsi “lescon” marka ve oldukça sağlamlardı. Belki bilirsiniz, pilates lastikleri, üç dirençten oluşur. Ben genellikle düşük ve orta esneklikte olanı kullanıyorum. Üç yıldan fazla kullanmama rağmen, aldığım düşük dirençli lescon marka lastiğim anca yırtıldı ve yenisini almak zorunda kaldım.

Açıkçası hep aynı ürünü kullandığım ve başta iyi bir marka almış olunca hepsini aynı sandım. “Aman ne olacak ki” deyip, en ucuz ürün olan “Delta” marka hafif dirençli pembe bir lastik aldım. Biraz gevşek ve yapısının çok iyi olmadığını anlamıştım. Ancak, On-on beş kez kullandıktan sonra yırtılacağını da bilmiyordum.

Standart pilates egzersizlerimi yaparken, bir anda parmak uçlarıma taktığım lastik, bacaklarım yukardayken koptu ve kolumu kırbaçladı. Yüzüme gelmedi diye çok mutluyum. Kesinlikle o kadar ucuz ki hem kalite hem fiyat olarak, kullandığınız süreye değmiyor.

not: Ben deltanın yalnızca lastiğini kullandım, markanın genel olarak diğer ürünlerini bilmiyorum.

Bir cevap yazın