Kuşadası Grand Blue Sky Hotel

Herkese merhaba.

Bu yaz (2018) Ağustos’un ikinci haftasında, eşimle beş günlük kısa bir tatile çıktık. Başka yazılarımda belki dikkat etmişsinizdir, mesleğimiz öğretmenlik. Malum ortalama Türkiye standartları bütçemizle, uzun uğraşlar neticesinde, İnternet sitelerinde araya taraya, tamamen kendi tercihimizle yani bir öneri olmadan bir otel seçimi yaptık. Açıkçası otelle ilgili çoğunlukla kötü yorumlar olsa da fiyatı makul göründüğü ve iyi yorumlar da yazıldığı için aldığımız sitede biraz risk aldık.

Otelin adı Grand Blue Sky, Kuşadasının Kadınlar Denizi tarafında yer alıyor. Bilenler olacaktır, Kadınlar Denizi Kuşadasının denize girilebilecek en aktif ve temiz, göze hitap eden, çevresindeki yiyecek-içecek imkanlarıyla iyi yerlerinden biridir. Özellikle dalgalı günlerine ben bayılırım. Dalgada oynamak çok zevkli. Biz de oraya yakın olsun diye de biraz bu oteli tercih ettik.

Otelle ilgili kötü yorumlarda;

  1. Yemekleri normal ama çeşit çok az,
  2. Denize sıfır, ancak plajı küçük ve denizi kötü,
  3. Plaj ve havuz kenarındaki şezlonglar yetersiz,
  4. Otel ve oda temizliği yeterince yapılmıyor,
  5. Fotoğraflarda havuzlar büyük görünmesine rağmen çok küçükler,
  6. Eleman eksikliğinden ötürü servis yavaş,
  7. Otopark sıkıntısı var,
  8. Odalar bakımsız vb. birçok sıkıntıdan bahsediliyordu.

Biz bunlara rağmen maalesef tercih ettik. Beş gün için 3200 lira ücret ödedik. Söylenen her şey üstelik doğruydu.

Yemekler konusunda; sıra çok fazlaydı. Madem misafir ağırlama kapasitesi fazla, onları rahat ettirecek hem personel hem de yemekhane bulunmalı bir otelde. Bu otelde yemek almak ve bir masa bulmak için çaba harcamanız gerekiyor. Garsonlar yetersiz, çatal-kaşığı kendimiz gidip almak zorunda kalıyorduk. Masalar personel yetersizliği nedeniyle hemen temizlenmediği için pis masada oturmak durumunda kalınabiliyordu. Yemekler tat olarak mükemmel değil, normal. Ama çeşit hep aynı, hep aynı, hep aynı. Zaten bir öğünde yemediğiniz yoğurdu başka bir öğün meze diye önünüze koyuyorlar.

Evet otel denize sıfır. Hatta biz birkaç lira fazla verip deniz manzaralı bir odada kaldık. Gayet hoştu. Ama o denizi uzaktan izleyin, içine girmeyin:( Deniz çöpü olur ya uzun uzun yosun gibi onlardan vardı her yerde. Şezlonglar pislik içinde. Bakın deniz kenarında, kum olur veya ıslak olur o ayrı. Resmen pis görünüyor. Temizlenmeyecek ucuz da bi kumaştan olduğu için daha da pis duruyordu. Havuzlarda temizlik yok. Kenarlarda beyaz beyaz bir şeyler yüzüyordu.

Havuzlar fotoğrafta kocaman görünüyor. Ama gerçekten küçücük. Allah’tan biz havuza girmiyorduk fazla. Zaten giremezdik, şezlong kapmak mümkün değil. Yazık çocuklu aileler, akşamdan şezlongun üstüne havlu atıyordu. Ya da otelin çimlerine havlu seriyorduk. Kendi başımızın çaresine bakıyorduk ne yapalım. Üç gün oteli kullandık baktık olmuyor, plaja Kadınlar Denizine gitmek zorunda kaldık. Zaten gidecektik de zorunluluktan olunca can sıkıyor.

Temizlik konusunda şöyle bir durum vardı biz kaldığımızda, oda temizleniyor ama banyonun yerini pis bir havluyla bir kadıncağız boydan boya siliyor, temiz havlu koyuyor bu kadar. Zaten oda duvardan duvara halı. Kiri belli etmiyor. Odalardaki eşyalar çok çok eski. İnsanı eskiliği tiksindiriyor. Eğer bu otelde 10 yıl önce kalsanız, eşyalar çok şık, yataklar geniş, dolap yeterli falan dersiniz. Hatta eşyaların uyumu çok hoş. Ama her şey o kadar eski ki şimdiki zamanda iğrendiriyor. Banyo derzleri siyah siyah. Koydukları havlunun ipleri sarkmış. Zaten plaj için verdikleri havlular da sert sertti. Yemek yediğimiz restaurant kısmında şu yemek dizdikleri adaların üstündeki camlı yerler falan hep tozdu. Bir misafir/müşteri söyledi. Aşçı bir şeyler zırvaladı.

Her şey dahil bir otel olduğu için alkol de vardı. Birası gerçekten normal bira gibiydi. Ama diğer içkileri kötüydü. Barmen vardı bir tane, restaurantın oradaki barda, çok laubaliydi. Göz göre göre “görev vaktinde”Almanya’dan gelen Türk kadınlarıyla fazla içli dışlı olmaları hizmetini kısıtlıyordu. Türkler, Almancılar ve Ruslar çoktu. Malum kendi vatandaşımız ve alt gelirli Ruslar olunca ortalık basitleşiyor. Bir kadının havuz kenarında yer alan duşa dört-beş yaşlarındaki çocuğunun çişini yaptırdığını görüp, tuvaleti gösterdim. “Ay görmemişim” deyip geçiştirdi terbiyesiz.

Son olarak, arabayla gitmedik biz. Ama gitsek de yer bulamazdık. Arabalar üst üste. Dediğim gibi otel yetersiz, misafir ve oda çok olunca sorun çıkıyor.

Tavsiyem bu oteli tercih etmemeniz yönünde. Tabii siz bilirsiniz:)

 

Bir cevap yazın