La Roche Posay Effaclar Jel

La Roche Posay markasının iki ürününü kullanıyorum. Bir tanesi yağlı ve akneli ciltlere yönelik olan temizleme jeli Effaclar.

Ürünü tüm yüz temizleme jelleri gibi sabah akşam kullanmanız etkili olması açısından daha mantıklı. Bu ürün karma ve yağlı ciltlere dönük olarak hazırlanmış. Benim cildim karma, dönem dönem de yağlı olabiliyor. Karma olduğu günlerde -çok nadiren- jeli kullandığımda dudak kenarlarımı beyazlatıp kurutuyor, yazın ve adet dönemlerimde ise gayet ihtiyaca cevap veriyor. Yüzümün yağ dengesini sağlıyor.

Akneli ciltlere yönelik olmasına rağmen, küçük sivilceleri -küçük yağ bezesi gibi kendini dışarı atanları- hızla kurutsa da  normal sivilcelerin çıkmasını engellemiyor. Belki de ben de böyle oldu. Ancak, cildimdeki pürüzleri giderdi. Kızarıklıkları azalttı.

Ben elime sıkıp köpürterek tüm yüzüme kullanıyorum. Göz makyajını da alıp götürüyor. Cilt makyajı yapılmış olsa bile cildi oldukça iyi temizliyor. Nohut kadar jelle tüm yüz neredeyse temizleniyor. Bence fiyatı uygun. 70 liraya 200 ml olanını almıştım üç ay önce, üçte ikisini kullandım. Çok bereketli bir ürün. Tam değil, yarım pompa sıkıyorum temizliyor. Şişesi çok kullanışlı. Belki büyük boy ama ben yazın tatile de götürdüm. Şişenin kapağında kendi kilidi var. Bozulmuyor, baya sağlam. Benimle dört il gezdi:) Buna rağmen hiçbir şekilde bir yere akmadı.

Bu ürünün küçük boyları da var. Hatta “deneme kiti” boyu var. Ben onu önce almıştım. 50 ml bile bir ay yetti. Demek ki sadece sabahları kullansam 10 ay falan yetecek büyük boyu. Cildi fark ettirmeden, kurutmadan yağdan arındırması ve canlı bir görünüm sağlaması da cabası. Sabun ve Paraben içermiyor.

Cildiniz kuruysa tavsiye etmiyorum, çok kurutacaktır. Ancak yağlıya dönük bir karma cilde sahipseniz çok memnun kalırsınız. Şiddetle tavsiye ediyorum.

Bir cevap yazın