Loreal Elseve Low Shampoo-6 Mucizevi Yağ Özlü Şampuan

Merhaba arkadaşlar,

Geçen gün saçlarımın yeni kesilmesine rağmen biraz kuruduğunu fark ettim. Hatta bir başka yazımda bahsettiğim üzere, saçıma nemlendirici bir maske yaptım. Ancak, nemlendirici maske hafta sonunu beklememi ve birkaç saat dışarı çıkmamı gerektiren bir işlemdi. Bu yüzden hafta içi işimi görecek bir çözüm arayışına girdim. Malum olduğu üzere, son günlerde youtube kullanıcıları çok fazla Loreal Elseve’in köpürmeyen krem şampuanını öneriyor. Gratiste dolaşırken, -üstelik tam indirim vakti- bu şampuana denk geldim. Ama evde bir sürü şampuan var deyip almadım. Sonra birkaç videoda daha görünce madem öyle bir sipariş edeyim deyip, trendyoldan 15,95’e aldım.

Benim saçlarım boyasız ve işlemsiz olduğu için, çok yıpranmış saçlar için değil, “kuru ve bakıma ihtiyaç duyan saçlar”a özel olanını  satın aldım.

Ürünün arkasında öncelikle,

“Kuru ve Bakıma İhtiyaç Duyan Saçların Özellikleri

Kuru ve bakıma ihtiyaç duyan saçlar genellikle sert, kırılgan ve mat bir haldedir. Saçın yumuşaklığını ve akışkanlığını geri kazanması için hassa bir bakıma ihtiyacı vardır.”

diye bir tanımlama var. Benim saçlarım buna uyuyor. Birbirine sürttüğümde saçımdan hışır hışır ses geliyor.

Ürünün bu tür saçlara vaatleri şöyle:

“Köpüksüz ve 6 değerli çiçek özü yağı içeren formülü sayesinde kuru ve bakıma ihtiyaç duyan saçlar için Tek Adımda mükemmel dönüşüm,

  1. Şampuan: Köpüksüz özel formülü sayesinde saçı nazikçe temizler.

  2. Bakım Kremi: Saçların kolayca taranmasını sağlar.

  3. Yoğun Bakım: Saçı yoğun bir şekilde besler ve saça parlaklık kazandırır.”

Şimdi gelelim ürünün incelemesine,

Öncelikle ben bu köpürmeyen şampuanı alırken hakkındaki yorumları ve videoları izlemiştim. Hatta videoların altındaki yorumlara da bakmıştım. Normalde saçlarım dökülüyor. Bu nedenle Tresan kullanmaya başladım. Tresan doğal bir şampuan olduğu için saçları kurutuyor. Bu şampuanı, Tresana alternatif değil de onunla birlikte kullanmak için aldım. Saç kremi ve saç maskesi alacağıma bir de bunu denemek istedim.

İlk kullanımda, saçlarıma ürünün üzerinde 10-15 pompa saçınıza sıkıp masaj yapın dediği için aynı şekilde uygulama yaptım. Hatta daha az bile sıkmış olabilirim. Ürünün yağlandırdığı ve ağırlaştırdığı söylendiği için böyle yaptım. Yaklaşık beş dakika kadar beklettim. Sonra bol su ile duruladım. Saçlarımı havlu ile sardım ve biraz suyu çekilince taramaya başladım.

Baştan söylemek gerekir ki ürün vaat ettiği etkiyi yakalamanızı sağlıyor,

  1. Ben yeteri kadar sıktığım için herhalde, saçımı ağırlaştırmadı ve kolayca saçımdan çıktı.
  2. Saçımı gayet durulanmış, yıkanmış gibi hissettim. Birçok kişinin aksine hiç yıkanmamış bir saçım  varmış gibi gelmedi. Saçlarım yumuşak, dipleri yeni yıkanmış saç kuruluğunda hala. (ikinci gün)
  3. Ertesi gün herhangi bir şekilde saçım yağlı görünmüyordu.
  4. Saçlarım yumuşacık oldu ve elektriklenmesi baya azaldı.
  5. Kokusu oldukça fazla kalıcı, ertesi gün bile çok güzel Loreal’in klasik kokusu vardı saçımda.
  6. Saçlarım çok kolay tarandı. Bu sayede daha az kırıldığını düşünüyorum.

Tüm bu iyi yanlarına rağmen, bu şampuanı bir daha edineceğimi sanmıyorum. Saçlarıma sürekli işlem yapmadığım için çabuk kırılmıyor. Yalnızca kuruyor. Bunun için krem edinmem yeterli. Bu şampuan benimki gibi kalın telli olan saçları yatıştırması bakımından iyi. Ama gerçekten az pompa kullanmak gerekiyor. Ürünün üstünde yazan sayıyı kendinize göre ayarlarsanız memnun kalabilirsiniz. Ben diplere sıkıp biraz su tutup yaydım saçıma. Her yanına illaki baya sıkayım diye kasmadım. İnce telli ve düz saçları kesinlikle yağlı göstereceğine eminim.

Benim saçlarım bir süredir döküldüğü için ne kadar döktüğünü anlayamadım. ama saçımı döktü diyenler çok olmuş. Bu nedenle sonraki yıkamalarımda bu ürünü saç kremi gibi uçlara uygulayıp, dipleri kendi şampuanımla yıkayacağım. O kadar kremsi bir şampuanki yalnızca bu işe yarayacak gibi görünüyor.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Güzel kalın.

 

Bir cevap yazın