Nemlendirici Saç Bakım Maskesi

Merhaba arkadaşlar,

Bugün sizlerle evdeki malzemeleri değerlendirerek yaptığım ve sonucundan fazlasıyla memnun kaldığım bir saç maskesini paylaşacağım. Bu maske, saçınızın kuruluğuna iyi gelecek diye umuyorum. 

Yaklaşık iki hafta önce saçımı kestirdim. Ancak, yaz tatili olması sebebiyle birkaç il gezdim ve denize girdim. Böylece, saçlarım ilk kesildiği andaki yumuşaklığından biraz kaybetti. Bugün evde neler yapabilirim diye düşünürken, dolapta şişelerin dibinde kalmış olan yağlarımı buldum. Gerçekten çok az kalmışlardı. Bu yüzden birkaç yağı karıştırarak bir maske hazırladım. Hatta malzemeler saçıma yetmeyince içine biraz da saç kremi sıkarak bollaştırdım.

Kuru saçlara iyi gelecek nemlendirici saç maskesi tarifi:

  1. 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı,
  2. 1 tatlı kaşığı shea yağı,
  3. 1 tatlı kaşığı tatlı badem yağı,
  4. saçınızın uzunluğuna göre artırabileceğiniz 4 tatlı kaşığı kadar saç kremi. (hangi marka ürünleri kullandığımı sayfanın altındaki görsele ekleyeceğim.)

Bunların hepsini, elimde kalan boş şişelerden birine attım ve biraz karıştırmaya çalıştım. Ardından sıcak suyun içine bıraktım, böylece erimesini sağladım. Eridikten sonra tekrar karıştırdım ve saç uçlarıma sürdüm. Diplere değdirmedim ben. Her eline geleni saçına süren biri değilim. Ayrıca bu tarifi ilk kez denediğim için köklerimi yıpratmak istemedim.

Karışımı sürdükten sonra, saçlarımı dikkatlice taradım. Saçları uçtan başlayarak yukarı doğru nazikçe taramak, en iyi yöntemdir. Ben de bu konuda epey titizim.

Taradığım saçlarımı, yukarıda topladım ve streç filmle sardım. Arada bir saç kurutma makinesiyle yağların donmamasını sağlayacak şekilde tekrar saçımı ısıttım. Bu işlemi yaparken, makineyi saçınıza çok yaklaştırmamaya dikkat etmelisiniz.

Son olarak, en az iki saat saçımı beklettim. Ardından önce şampuanla, hiç ıslatmadan saçımı köpükledim sonra ılık suyla duruladım ve tahmin ettiğim sonucu aldım:)

Faydasını epey gördüğüm bu nem maskesini, kesinlikle her hafta yapacağım. Üstelik saç kreminin böyle işe yaracağını bilmiyordum. Duşta sürdüğümüzden daha fazla etkisini gösteriyor ve saçı yumuşacık yapıyor.

Güzel kalın.

Tarifte kullandığım ürünlerin markaları;

 

Bir cevap yazın