Nivea Q 10 + C Göz Bakım Kremi

Bugün sizlerle kremlerini çok kullandığım Nivea’nın göz kremi hakkındaki tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. 28 yaşındayım. Göz altlarımda çok fazla kuruluk ve morluk var. Yorgunlukla veya uyku problemiyle alakası yok, gayet genetik ve doğuştan. Yaşım da uygun olunca göz kremi kullanmaya başlamıştım birkaç senedir. Nivea’nın günlük kremlerini kullanıyordum genelde. Sonra yeni çıkan Q 10 Plus C vitaminli kremi görünce aldım. Hatta şu an ikinci tüpü kullanıyorum.

Henüz çok derin kırışığım yok. Ama çıkmaya başladı belli. Göz kremi işinden de çok anlamıyordum. Benim için gündeme girmiş yeni bir durum idi. Çok fazla araştırmadan, yalnızca annem hep Nivea kullandığı için aldım açıkçası. Kimsenin bir önerisi olmadı.

Ürün küçük ve oldukça kullanışlı, kullandıkça kırılmayan bir tüpün içinde çıkıyor karşınıza. Krem oldukça rahat, solucan gibi ince bir şekilde sıkınca geliyor, kendini atmıyor.

Ürünün vadettiği özellikler;

Kırışıklığı gözle görülür derecede azaltmak ve gözaltı morluklarını gidermek.

Ancak bu iki özelliği bana göre karşılamıyor. Şöyle ki, benim göz yapım ve yaşım gayet bu kremi kullanmaya uygun. Üstelik kremi düzenli bir şekilde sabah-akşam yeteri kadar kullandım. Kullanım süremi de uzun tuttum ki henüz bilmediğim bu “göz kremi” konusunda net tecrübe edineyim. İkinci tüpe geçtim ve aralıklı değil, gayet düzenli sürdüm. Ancak, gözaltımda bir değişiklik olmadı. Morluklarım azalmadı, kırışıklığımı engellemedi. Kullandığım süre içinde kırışıklığımda normal seyirde artış oldu.

Bu ürünün kırışıklıkları oluşmaya başlamadan 28 yaşına kadar olan kişilerin kullanması gerektiğini düşünüyorum. Kırışıklığa yeni başlayan gözler için daha fazla nemlendirici bir özellikte krem bulunmalıdır. Açıkçası Lierac krem baya övülüyor ondan almayı planlıyorum. Bu ürünü sabahları makyaj altına kullanacağım.

Krem benim yaşıma ve göz çevreme uygun değil kısacası. Çok kuru ve mor bir göz altım olduğu için çok daha iyi bir markaya ihtiyacım var. Nemlendirici özelliği fazla olmalı. Bu ürün kıvamlı olmasına rağmen, yeterli gelmiyor. Zaten sürdüğümde hemencecik gözüm emiyor. Akam sürüp yattığımda, sabahları nemli bir gözle uyanmıyor ve bir etkisini görmüyorum.

Kesinlikle ürünü kötülemiyorum. Ancak vaat ettiklerini gerçekleştirmede yetersiz (benim gibi çok kuru göz altları için).

Bu arada bu ürünün kullanımı ile ilgili bir video var şurda. Göz kremi uygulamak uzun olmayan ve oldukça faydalı bir işlem. İyi-kötü her kremi uygularken kan akışımızı hızlandırmaya dikkat etmeliyiz.

20’li yaşların başında veya nemli bir cilde sahipseniz almanızı tavsiye ederim.

Güzel Kalın.

Bir cevap yazın