Ocean’s 8

Ocean’s Eight, Gary Ross tarafından yönetilip 2018 yılında gösterime girmiş olan komedi ve suç filmidir. 5 Haziran 2018’de yayına giren filmin kadrosunda oldukça bilindik isimler yer alıyor. Sandra Bullock, Cate Blanchett ve Anna Hathaway başrolde, bu isimlere Rihanna, Sarah Paulson, Mindy Kaling ve Awkafina eşlik ediyor. Filmin birkaç yerinde konuk olarak Katie Holmes ve Kim Kardashian sahneye giriyor.

Oyuncu kadrosunun anlaşıldığı üzere, olabildiğince kadınlardan oluştuğu film, çeşitli sebeplerle bir araya gelmiş bu kadınların bir mücevheri çalma planı üzerinden ilerliyor. Bence eğlenceli, kafa dağıtmak için çerez niyetine izlenecek komedi yönü daha baskın bir filmdi.  Oldukça akıcıydı. Ancak, kesinlikle çok kaliteli değildi. Filmin bana kendini izletebilmesinin en önemli nedenleri, yeni çekilmiş olduğu için görüntü kalitesinin iyi olması ve şatafatlı, süslü kıyafetler giyen kadınlardı.

Erkeklerin beğeneceğini çok fazla düşünmüyorum. Zira suç kısmı amatörce yazılmış, hatta biraz kasılmış ama başarılı olamamıştır.  Serinin önceki filmleriyle hem oyuncular hem de kalite yönünden alakası bile yok.

Filmin imdb puanı: 6.3 (tam hak ettiği ortalama puan)

One Reply to “Ocean’s 8”

  1. Ben beğenmedim nerede George Clooney’li Ocean’s nerede bu film. Çekilmek için çekilmiş gibi.

Bir cevap yazın