Öğretmenliğe Yeni Başlayanlar İçin (Edding Mürekkep ve Doldurulabilir Kalem)

Öğretmen arkadaşlarıma merhaba,

mesleğinin henüz başında olan öğretmenlerimiz için nacizane çok kısa bir tavsiye yazısı yazacağım.

Mesleğimde birkaç seneyi doldurdum. Yolun başında kırtasiye ürünlerinden hangilerini tercih edeceğimi bilemeyip, bazı büyük olmayan olumsuzluklar yaşamıştım. Dersin ortasında kalemin bitmesi, kalem doldururken ellerimin mürekkebe bulanması, aldığım ucuz mürekkebin bereketsiz olup beni mağdur etmesi gibi. Büyük problemler değil elbette, ama tecrübesiz olunca gerçekleşiyor. Sonra “edding” marka kalem edindim. Bunda da tecrübesizdim tabii. Doldurulan kalemler olduğunu sonra öğrendim.

Dört rengi var normalde bu kalemlerin, ben kullandığım renkleri koydum yukarıya. Yeşilini pek tercih etmiyorum. Sözel ders öğretmeni olduğum için tahtayı rengarenk yazılarla donatmıyorum açıkçası. Kalemin üzerinde doldurulabilir işareti olması gerekiyor, buna dikkat etmelisiniz.

Gelelim, “edding” mürekkebe. Mürekkebin büyük boyu da mevcut, ama ben dönem başında 30 ml olanından üç rengini alıyorum.

Bu set ve kalemler bana iki yıl boyunca yetiyor. Ucuz mürekkep ve kalem tercih ederseniz; kalemlerin ucu bozuluyor ve mürekkebi bereketsiz oluyor. Tahtaya yazdığınızda kalın kalın şık durmayan bir şekil yaratıyor kalemin ucu. Mürekkebi de su gibi döküyorsunuz, elinize bulaşıyor; dün doldurduğunuz kalem ertesi gün boş kalıyor. Uçup gidiyor sanki mübarek. Eğer bu ürünleri alırsanız çok uzun süre kullanabiliyorsunuz. Eminim ki sayısal bölüm öğretmenlerinde, benim gibi iki sene kullanılamıyordur. Ama bir sene yeteceğini tahmin ediyorum.

Mesleğinin başında olan tüm öğretmenlere selamlar.

Bir cevap yazın