Relaxsan Varis Çorabı

Merhaba arkadaşlar,

Geçen ki yazımda varis çorabının nasıl alınması gerektiğini yazmıştım. Tüm gerekli şartlara dikkat ederek edindiğim, ancak sanırım yapısı nedeniyle kısa sürede yırtılarak beni hüsrana uğratan “Relaxsan” marka varis çorabımdan bahsedeceğim.

Yaz ayı olması nedeniyle, tül çorap kadar olmasa da ince yapılı bir varis çorabı tercih ettim. Öğretmen olduğum için okulda babetin içine giydiğimde bu çorabın şık duracağını hem de dışarıdan varis çorabı olduğunun anlaşılamayacağını düşünüyordum. Nitekim öyle de oldu. Tam tamına dört gün boyunca babetimin içine giydim. Maalesef günün sonuna doğru ayaklarım biraz ağrımaya başladı. Normalde çorabı giydiğim günlerde ağrımaması gerekirdi. Ayağıma elimi attığımda bir de gördüm ki topuk kısmından yukarı doğru çorap kaçmış. Üstelik iki ayağım da aynı yerden.

Şimdi, varis çorabı inceydi. Ancak, ince halde satılıyorsa bu kısa sürede tahrip olabilir, ama dört günde de yırtılmaz demektir. Varis çorabı giyerken biraz zorlanılır. Ben de zorlanıyordum. Sırf çorabı yırtmamak için tırnaklarımı dibinden vs. kestim. Gerçi zaten çorap giyerken değil, ben giydikten saatler sonra ayağımda yırtıldı. Şunu da düşündüm, çorap ayağıma küçük gelmiş olabilir. Fakat benim ayak bileğimin çevresi 19 cm. En küçük beden çorap oluyor bana. Büyük ya da daha küçük bir çorap alma şansım yok.

Kısacası, varis çorabını uygun şekilde giymeme, bedenime göre almama rağmen kendiliğinden kısacık sürede yırtıldı. Kesinlikle kullanıcı hatası değildi. 2018 Eylülünde, 70 liraya aldığım bir çift “Relaxsan” varis çorabı beni hüsrana uğrattı. Kesinlikle almanızı tavsiye etmiyorum. Alırken ömrü 2-6 ay arasında demişti satıcı, ne yazık ki dört günlük ömrü varmış:(

Sağlıkla kalın.

Bir cevap yazın