Zerdeçal Maskesi

Herkese merhaba,

Zerdeçalın faydaları saymakla bitmez. Ama benim bizzat deneyimlediğim, benim işime yaramış en faydalı yanı sivilcelerime iyi gelmesi.

Yaklaşık üç yıl önceydi. İntagramda Huda Beauty isimli makyaj blogger ve markasının hesabını takip ediyordum. Oarada bu maskeyi gördüm. Ama denemedim açıkçası. Sonra aradan birkaç ay geçti, Türkiye’de çok ünlü olan makyaj bloggerları ve vloggerları nedense zerdeçal maskesi diye birden ortaya atıldılar. Yabancılardan bir şeyler çalıp kendinin gibi gösteren toplum önündeki insanları dürüst bulmuyorum. Nereden neyi öğrendiyse insan bana göre kaynağını belirtmeli. Neyse bu maske epey yaygınlaşınca bir deneyeyim dedim.

Muhteşemmmm! Derinin altındaki sivilcelerin bile ilaç gibi dışarı çıkmasını sağlarken, aynı zamanda yüzü nemlendiriyor. Olan yüzeydeki sivilceleri hemencecik kurutuyor. Maskenin tek kusuru, tüm yüzünüzü sarıya boyaması, ama o kadarı da çekilir.

Zerdeçal Maskesi Tarifi

Bir çay kaşığı zerdeçal,

Bir çay kaşığı bal,

Bir çay kaşığı limon,

Bir çay kaşığı süt veya yoğurt.

Tüm malzemeleri aynı oranda arttırabilirsiniz. Ben sadece sivilce üstüne süreceksem bir çay kaşığı, tüm yüzüme uygulayacaksam bir tatlı kaşığından yapıyorum. Maskeyi iyice karıştırın kıvamlı hale gelsin. Sonra parmağınız veya fırçayla yüzünüze sürüp 15-20 dk bekleyin. Yüzünüzü yavaş yavaş etrafa sıçratmadan yıkayın ılık suyla. Sonra isterseniz yüz temizleme jelinizle tekrar bir yıkayın. Havlu kağıtla kurulayın. Ben normalde de havlu kağıtla kuruluyorum. Zerdeçal sarı olduğundan havlunuzdan çıkmayacaktır kolay kolay. Bu yüzden dikkatli olun.

Yüzünüz sarı kaldı değil mi? Bırakın öyle kalsın. Ne yaparsanız yapın geçmeyecek. Youtuberların videolarında yüzlerini arındırdıklarına aldanmayın. Kesinlikle ertesi güne kadar geçmiyor. Boşuna yüzünüzü birkaç kez yıkayarak veya tonik, gül suyu vs. ile silerek yormayın. Ben bir yerde sütle sildim yazılmıştı, denedim olmadı. Nedense uyuyp uyanınca geçiyor. Tüm meşakkatine rağmen, etkisi iyi olduğu için değiyor. Mutlaka deneyin.

Güzel Kalın.

Bir cevap yazın